Ремонт квартири як по нотах. 397 порад від 157 авторів

Ремонт квартири як по нотах. 397 порад від 157 авторів

Головне в ремонті квартири – це все продумати ретельно і по кілька разів. Так і помилок буде менше і можна обміркувати більшу кількість дизайнерських рішень.

Пропонуємо Вам розглянути поради і думки людей, які вже закінчили ремонт своєї квартири і поділилися своїми помилками і вдалими рішеннями.

Зміст:

Вступ

Мета збірника

Як користуватися інформацією

РОЗДІЛ І. ПЛАНУВАННЯ РЕМОНТУ КВАРТИРИ

Підготовка до ремонту квартири

Про наймання працівників для ремонту квартири

Про купівлю матеріалів

Перепланування квартири

Дизайн квартир

РОЗДІЛ II МАТЕРІАЛИ ДЛЯ РЕМОНТУ КВАРТИР

Підлога

Стіни

Стелі

Двері

Вікна

РОЗДІЛ III ПОКІМНАТНИЙ РЕМОНТ КВАРТИР

Передпокій

Комора

Гардеробна

Кухня

Ванна

Дитяча

Спальня

Туалет

Балкон

Загальноквартирні системи

Вступ

Дані поради підготовлені за результатами аналізу форумів з чотирьох країн. Поради відображають точку зору власників квартир, які виконали у себе ремонт. Здебільшого вони представлені в первісному вигляді для того, щоб передати емоційне забарвлення, закладене автором. У деяких же випадках нами переданий лише зміст поради, але своїми словами.

Поради по ремонту квартир можуть бути помилковими (наприклад, люди не завжди можуть знати, що вирішення проблеми існує), в чомусь наївними, але вони відображають реальну точку зору. Іноді думки можуть бути протилежними. Ми наводимо їх для того, щоб Ви зрозуміли, на що потрібно звертати увагу і які враження від ремонту квартири можуть бути.

Тут немає реклами будь-яких матеріалів. Немає також безапеляційних тверджень всезнаючих «майстрів ремонту». Так би мовити: від користувача до користувача.

Що зробили ми: обрали, на наш погляд, найбільш цінні, корисні поради і розсортували їх за зручними категоріями.

З приводу авторства – перелік Ніків всіх людей, чиї думки тут використані, наведено внизу статті. На основні форуми, в чиїх темах були виявлені ці цінні думки – наведено активні посилання. Поширюється збірник на некомерційній основі.

Цікаве спостереження – відгуками про ремонт квартир частіше діляться жінки, а про будівництво будинків (дивіться збірник порад про будівництво будинків) – чоловіки.

І не забувайте, що у ремонті квартир все індивідуально.

 

Мета збірника

Підказати читачеві, на які  моменти ремонту квартири акцентувати увагу, над чим слід задуматися, ознайомити з думками (відгуками) людей з цих питань. Застерегти від здійснення помилок, допущених іншими.

Після прочитання всіх цих рад у Вас повинно сформуватися чітке уявлення про те, що і як Ви хочете зробити у своїй квартирі.

Як користуватися інформацією

Зручніше буде виділити те, що важливо саме для Вас і відкинути зайве. Тому ми спробували викласти матеріал у певній логічній послідовності «від загального до часткового»:

У Розділі I «Планування ремонту квартири» ми пропонуємо визначитися з основними організаційними питаннями: Що ми хочемо змінити в квартирі, Як спланувати ремонт, Як найняти……

У Розділі II «Матеріали для ремонту квартир» можна задуматися про питання (і прочитати відгуки), що стосуються ремонту квартири в цілому, наприклад: використовувати чи ні плитку на підлозі, робити чи ні натяжні стелі, якого кольору оздоблення віддати пріоритет, а який колір не використовувати і т. п.

У Розділі III «Покімнатный ремонт» вже можна конкретно поміркувати про дизайн і склад робіт по кожному окремому приміщенню квартири (з урахуванням відібраних кроком назад пріоритетах по матеріалам).

 

РОЗДІЛ І. ПЛАНУВАННЯ РЕМОНТУ КВАРТИРИ

 

Підготовка до ремонту квартири

 

  1. Ще перед початком ремонту квартири необхідно все десяток разів розкреслити і розрахувати: чітко визначити місця знаходження меблів (з розмірами як в ширину, так і в висоту), розетки, виводи води і т. п. Потім і робота буде швидше йти і менше ймовірність того, що щось прогавите.
  2. Звірити всі свої побажання по дизайну і ремонту квартири з найнятими будівельниками. На практиці може виявитися дуже складно або дорого реалізувати те, що нам захотілося.
  3. Не залишати недоробки в ремонті. Якщо не вистачає коштів, то краще подумати про більш економномий варіант, і зробити відразу, замість того, щоб відкласти на потім. Інакше ремонт квартири може значно затягнутися.
  4. Потрібно усвыдомлювати, що тимчасово це, як правило, значить назавжди.
  5. Плануйте свій бюджет заздалегідь. Крім того, попередній кошторис дуже часто виявляється за фактом перевищення мінімум на 30%. Тому якщо таких коштів немає – краще не починати, оскільки можна загубитися в процесі на довго.

 

Про наймання працівників для ремонту квартири

  1. Пошкодувала, що не розділила роботу, а довірила усе одній бригаді. У результаті: зіпсували колекційні шпалери і накосячили з дверима.
  2. Не економила б на робочій силі. Ті, хто беруть дешево, працюють на рівны сплачених грошей (а то і менше). Краще накопичити грошей на нормальних фахівців. Взагалі треба завжди просити показати роботи. Не полінуватися, з’їздити до людей, навести довідки про работничків.
  3. І самий важливий момент – потрібно ДУЖЕ хороших будівельників знайти, інакше все вже буде неважливо, зіпсувати все зможуть.


Про купівлю матеріалів

  1. Уважно перевіряйте номери партій на будматеріалах, особливо це стосується шпалер. Але все-таки якщо лоханулись, і в запалі радості від покупки цього не зробили, перевірте хоча б перед обклеюванням. Рулон з іншої партії можна поклеїти за шафу.

 

Перепланування квартири

 

Чи варто поєднувати кухню з кімнатою?

Відгуки «за»:

  1. У нас поєднання кухні з вітальнею виявилося дуже вдалим рішенням. Ми тепер стали набагато більше часу в родині проводити разом – хтось у себе в «вітальні» на дивані, хтось в «кухні», але при цьому всі спілкуються.
  2. У нашому ремонті квартири, об’єднання кухні – це одне з найкращих рішень. Зручно, що дітлахи менше залишаються без нагляду, ну і від сімейного перегляду фільму тепер не відволікаєшся, коли чай всім готуєш.
  3. Поєднуючи кухню з вітальнею треба дуже ретельно продумувати кожну дрібницю. Ось у знайомих в результаті об’єднання вийшло, що обідній стіл тепер можна поставити тільки недалеко від двері санвузла. Вони може і звикли, а ось гостям, ймовірно, не завжди комфортно буває.
  4. Я обожнюю великий простір, де сім’я може проводити разом час. Тому поєднана кухня реально вдале рішення. Але тільки не в однокімнатній квартирі. У будь-якому випадку необхідні ще окремі мінімум дві кімнати (дитяча і спальня).

 

Відгуки «проти»:

  1. Наші друзі поєднали кухню з залом. Коли приходимо в гості, мені не подобатися – сидимо в «залі» кіно дивимося, а запахи з «кухні» реально дратують. Витяжка є, але особливо не допомагає, та й шумить ще в додачу.
  2. Ми гралися з суміщенням – тепер не задоволені. Є і вентиляція і витяжка, але запах від готування все одно поширюється. При новому ремонті квартири не повторювала би такий експеримент.
  3. Позбавлятися єдиної ізольованої кімнати це нерозумно. Тому в однокімнатній квартирі об’єднання кухні – не варіант.

Висновок:

Якщо хочеться під час ремонту квартири об’єднати кухню з вітальнею, то комфортно це буде при дотриманні кількох умов:

– якщо залишається як мінімум ще дві ізольованих кімнати. Причому окрема дитяча обов’язково, якщо є або можливо будуть діти. Маленьким дітям потрібна тиша, а дорослим можливість побути самим

– якщо ви рідко готуєте страви з насиченим запахом. З відгуків випливає, що навіть сама потужна витяжка в кінцевому підсумку не так ефективна, як стіна з дверима. Крім того, провітрити велику поєднану кухню набагато складніше, ніж окрему.

 

Чи суміщати туалет з ванною?

  1. Якщо хочете поєднувати туалет з ванною двічі подумайте. Якщо в сім’ї більше двох осіб (або планується, що в квартирі буде колись проживати більше двох) то це дійсно не затишно.
  2. В нашій квартирі туалет з ванною суміщені. Сім’я – чотири людини. Зручності у цьому немає ніякої. Приміщення з піковим ранковим навантаженням не впоруєтсья ніяк. А ввечері, буває, ванну заважають нормально прийняти.
  3. Я бачу тільки таку перевага в суміщеному санвузлі – якщо у вас до цього було дві роздільних ванни, а під час ремонту квартири, ви в них додали ще унітаз. А якщо навпаки – залишити себе без ізольованого туалету, то це недолік однозначно.
  4. В нашому випадку об’єднання маленького туалету з маленькою ванною було вдалим рішенням. А до цього пральну машину не реально було там розмістити.

 

Висновок:

Якщо у Вас зараз один роздільний санвузол, об’єднувати його не варто.

 

Чи варто об’єднати балкон з кімнатою?

  1. Хороша ідея-це об’єднання балкона з кімнатою для організації там робочого місця. Зробив так у себе і залишився дуже задоволений. Сама кімната при цьому стала затишніше і світліше.
  2. У своїй «чешці» під час ремонту квартири об’єднав балкон з вітальнею. Так, з-за великих вікон стало трохи холодніше. Але стало відчутно зручніше і красивіше. Зробив би так само, якби знову довелося приймати таке рішення.
  3. Майте на увазі, що центральне опалення туди легально переносити не можна. Можна вирішити питання опалення шляхом встановлення електроконвектора або теплих електричних підлог.
  4. Якщо в планах (хоча б теоретичних) є продаж квартири (наприклад, ви не збираєтеся жити в цій маленькій однушці все життя:)), то неузгодженим переплануванням такого роду, ускладнювати можливий продаж не варто.
  5. Головне питання при об’єднанні лоджії – це збереження тепла. У нас після таких перетворень в кімнаті стало помітно холодніше. Хоча утеплювали грунтовно. Правда центральне опалення на лоджію не виводили, щоб уникнути конфліктів з сусідами і ЖЕКом.
  6. Якщо балкон (або лоджія) один, то залишитися без нього теж не зовсім вдалий варіант – там же є і свої незамінні функції, які можуть переважити користь від двох доданих метрів до кімнати .

 

Висновок

Ідея об’єднання балкона під час ремонту квартири виявляється вдалою якщо:

– об’єднується вбудована лоджія, а не виступаючий балкон (балкон набагато складніше утеплити)

– ви точно визначилися, що вона не потрібна для господарських потреб (сушіння білизни, зберігання несезонних предметів, наприклад, велосипедів, санок)

грунтовно організувати утеплення – двокамерні склопакети, утеплення підлоги і стелі як мінімум в стяжці, а утеплення стін саме зовні.

– усвідомлюєте, що можуть виникнути складнощі при продажі квартири, якщо не узаконювати перепланування

– більше користі досягається, коли лоджія об’єднується з маленької кухнею, а не з кімнатою

 

Дизайн квартир

 

Зручність у пріоритеті

  1. Не жертвуйте функціональністю на догоду красі. Подумайте, чи буде викликати захват, необхідність щодня протирати красиві, але мазкі чорні фасади в кухні? Або дотримуватися мінімалізму в інтер’єрі, щодня ховаючи подалі дитячі «стаціонарні» іграшки?
  2. Не ведіться на придумки дизайнерів. Вони зацікавлені в красивому портфоліо, а вам в цій квартирі жити. Думайте про практичність.
  3. Робіть ремонт у квартирі так, як хочеться саме Вам. Щоб потім не шкодувати, що завдяки чужій думці зробили щось незручне або не в тому дизайні.

 

Краще використовувати світлі кольори м’яких відтінків

  1. Чого б більше не використовувала в дизайні квартир, так це чорного кольору («венге»), стилю мінімалізм і мийок, столів зі скла. Квартира потрібна в першу чергу для себе, а не на публікацію в журналі екстравагантних дизайнів )) – тому тільки тепле, м’яке, затишне.
  2. Нам дуже сподобалися бежеві відтінки – шпалери під штукатурку «отточенто», сіро-бежева підлогова плитка в коридорі та кухні (не мазка взагалі). Тони ці приємно освітлюють кімнату і не приїдаються.
  3. З свого досвіду – червоні і чорні кольори в дизайні квартири потрібно використовувати дуже дозовано. Я б більше взагалі не стала – швидко приїлися і тепер тиснуть як-то.

 

Зупиніть гіпсокартонне божевілля

  1. На мій погляд, абсолютно застарілими, не функціональними і не красивими є вбудовані елементи з гіпсокартону. Типу ніш, полиць, рівнів стелі. Може і бувають деякі винятки, але необхідно точно бути впевненим, що без цього ніяк. Інакше потім виламувати то не будете.
  2. Ніші з гіпсокартону (а особливо наскрізні дірки в стіні – жах!) і всякі відкриті полички з купою сувенірів перетворюються в докучливий пилозбірник.
  3. Всякі виступи і подіуми на стелі, стінах та підлозі, не підходять для наших звичайних квартир з кімнатами по 12-17 метрів. Несмак повний.

 

Шукайте легкість у всьому

  1. Якщо важкі штори на вікнах замінити на легку, непрозору тюль, то в кімнаті стане ще трохи затишніше.
  2. Більше світла і простоти – важкі тканини, багаторівневі фіранки з пензликами виглядають якось вульгарно.

 

РОЗДІЛ II МАТЕРІАЛИ ДЛЯ РЕМОНТУ КВАРТИР

 

Ремонт квартири: Підлоги

 

Загальні рекомендації

  1. Поєднання між собою ламінату/лінолеуму та дерев’яної підлоги (паркету, паркетної дошки) виглядає убого. Тому якщо коштів на паркет у всіх кімнатах не вистачає, то краще вже робити всюди ламінат або лінолеум.
  2. Не практично економити на вирівнюванні стін і підлоги. Ви робите цю роботу один раз, так вкладіться в неї. Якщо буде погано зроблено, то незручність («грає» покриття, шви між вбудованими меблями і стіною) будете відчувати до наступного капітального ремонту (тобто дуже довго).
  3. Не постелила б знову глянцеву підлогу – від босих ніг залишаються сліди.

 

Підлогу якого кольору вибрати?

Рішуче «ні» темній підлозі:

  1. Ось вже ніколи не буду робити темну підлогу. Неможливо надати їй повністю охайний вигляд. У мене в кольорі «мокко» паркетна дошка. Правда ще не випробувала натирання спеціальним засобом, можливо допоможе…
  2. Чоловік мене умовив на темне покриття для підлоги. Ууу… ніколи більше. Хоч кожні півгодини прибирай – тільки протерла і майже відразу ж помітні порошинки, смітинки, ворсинки…
  3. На старій квартирі у нас була світла підлога. Грязнилася досить швидко. Коли робили ремонт у новій квартирі – застелили чорну. Виявилося ще гірше! Якщо діти з печивом і т. п. пробігли, то кожну крихту видно моментом!
  4. Взагалі мені темне покриття кольору «венге» подобається. Але другий раз я б до себе в квартиру його не постелила. Головна причина – дуже видно пил.
  5. Вдале рішення для темної підлоги – використовувати робот-пилосос. Значно знімає питання видимості пилу на чорному покритті.

 

Варіанти оптимального кольору:

  1. А я задоволена своєю підлогою кольору «мокрий асфальт». Вона ще і фактурна трохи. Ніякого пилу на ній не видно і виглядає цілком стильно.
  2. З своєї практики скажу, що краще і не дуже світла і не занадто темна підлога. Бажано підбирати щось середнє. Я думаю, найбільш практичні щодо «маскування»  пилу це поверхні, які  копіюють натуральні структури:  під дерево, під бамбук. І обов’язково не однотонні, а з «візерунком» .
  3. Світла підлога вцілому непогано справляється з помітністю пилу. Буває вже коли починаю мити то розумію, що не так вже було і чисто, як здавалося.
  4. Самий практичний колір підлоги це сірий або бежевий з розводами.

 

Ламінат

Використовувати чи ні

  1. До цього у мене була звичайна дерев’яна підлога. У новій квартирі ламінат. Ламінат програє звичайному дереву – холодний і ніби по пластику ходиш.
  2. Щодо свого рішення постелити ламінат я пошкодувала. У мене виявився досить легко ушкоджуваний – в передпокої від взуття і від собачих лап.
  3. Чим ламінат краще паркету так це тим, що він дешевше, практичніше в експлуатації і простіше в монтажі.

 

Практичні кольори ламінату

  1. Я порівнюю ламінат в нашій новій квартирі з дошкою в старій. Ламінат, природно, програє. Головне – пилу на дошці видно не було. А тут – на світлому темна пилюка, на темному – світла. Таке відчуття, що він її притягує.
  2. Добре, що почитала відгуки перед покупкою ламінату. Хотіла темну підлогу, але після негативу по ньому – вибрала “білений дуб”. Взагалі відмінно. Світлий колір дає відчуття легкості, а пил на ньому не видно до моменту прибирання. Хоч і накопичується у великих кількостях за досить короткий проміжок часу.
  3. В нашій квартирі ламінат світло-бежевого кольору з коричневими прожилками. Щось типу під грушу або клен. Так от, дуже практично – миється дуже легко, ніяких плям і пилу не видно.
  4. Ми при ремонті квартири вибрали колір ламінату вибілена ялина, фактурний. В цілому таким вибором залишилися задоволені. Ламінат не слизький, тому за двох дітей особливо не переживаю з цього приводу. Також є досить велика собака – подряпин не залишає. Пил не помітний.

 

НЕ практичні кольори ламінату

  1. Був досвід використання білого ламінату (тобто не просто світлого, а саме білого). Зараз збираємося робити ремонт квартири в новому будинку. Так ось: білого ламінату я більше не хочу! Я кожні півгодини ходила протирала.
  2. Чоловік вибрав темний ламінат. Не подобатися зараз обом. Стало в квартирі якось темно. Скільки не протирай – розводи залишаються помітні. Я тепер би собі вибирала і всім рекомендувала світлі тони.
  3. У моїх батьків глянцевий ламінат під червоне дерево – це жесть. Хоч і красивий, але вимагає догляду… Якщо щось упустив – відразу пляма, пляму затер – отримав розводи. Пил так взагалі витирати потрібно кожен день… Босоніж ходити не можливо – чіткі відбитки пальців фіксують потоки людей по квартирі.
  4. Мій негативний досвід – це ламінат в кольорі “венге“. Проблеми, як і з усім темним ламінатом – моторошна непрактичність – пол протираю два рази в день!

 

На що звернути увагу

  1. Не економте на підготовку основи. Стяжка повинна бути дуже рівною. Уникайте опуклостей і ямок. Підкладка може не врятувати становище. Переробляти потім проблематично і доведеться звикати з вадами до наступного ремонту квартири.
  2. Ніжки стільців можуть сильно дряпати ламінат – не забудьте приклеїти спеціальні накладки або купити теж спеціальний захисний килимок під крісло (якщо, наприклад, стілець на колесиах)
  3. Якщо ви стикуете ламінат з іншим покриттям (наприклад, плиткою) і вирішили це зробити не по рівній лінії, а по сильно вигнутій дузі, заздалегідь визначитеся чим будете закладати цей стик. Є спеціальні пластикові пластинки, але вони можуть не підійти до вашого варіанту. Також можна стик закладати пробкою, зашліфувати і покрити лаком. Але з’ясуєте це заздалегідь, щоб потім не виявилося, що рішення немає.

 

Лінолеум

  1. Лінолеум це нормальне і практичне покриття. В цілому я задоволена. Якщо б не одна помилка – не треба було вибирати темно-коричневий колір! Реально дуже часто доводитися його протирати…

 

Паркет

  1. Вибрати щось крім паркету можна тільки з-за того, що не вистачає на нього коштів. Більше нічим іншим покриттям він не поступається.
  2. Наш косяк – паркет у вітальні чорно-коричневого кольору… Прямо біда – через дві години після прибирання пил вже знову на ньому видно.
  3. Не покривайте паркет водорозчинним лаком. Ми так зробили, і я дуже не задоволена. Хоч і виглядає дерево більш натурально (а не як у радянських держорганах) але воно не захищене від вологи. У нас витекла вода з квіткового горщика – пляма залишилося назавжди, кілька годин калюжки вистачило, щоб вода потрапила в дошку і вона змінила колір.
  4. Вважаю, що немає краще і довговічніше покриття, ніж паркет, покритий лаком з підвищеною зносостійкістю.
  5. У нас паркет за два роки експлуатації весь у подряпинах. Скрипить, розширюється. Наша помилка, що вибрали не з твердих сортів дерева.
  6. Зверніть увагу, що те, як давно було спиляно дерево впливає на якість паркету. Якщо дерево свіже (менше п’яти років після спилу) то і буде гуляти і набухати і можуть з’явитися щілини.
  7. У мене паркет з дуба. За його зносостійкостю ніяких питань немає. Хоча ми експлуатуємо його досить жорстко – дітки на самокаті з великом ганяють, кішка теж є.
  8. За практичність хорошого паркету не переживайте. Мій був покладений у 1995 році. У 2005 році робили ремонт квартири – отциклювали і покрили лаком щоб освіжити. За ці роки нічого з ним не робив. Виглядає як новий, скрипів і розсихання немає.

 

Паркетна дошка

Короткий лікбез

Паркетна дошка це зовсім не те ж саме що паркет.

Паркет – це цілісні натуральні дерев’яні планки.

Паркетна дошка – це три шари склеєної між собою деревини. Верхній – товщиною 1-6мм з цінних порід дерева (дуб, бук, горіх), середній – 8мм з сосни або ялини (в ньому вирізаються замки кріплення) і нижній – суцільний шар теж з хвойних порід, товщиною 1,5 мм

 

Відгуки «за»:

  1. Для мене найголовнішим при виборі між паркетною дошкою і ламінатом було те, що вона значно тепліше. Тепер за дітей не турбуюся – повзають і бігають босоніж, і самій ходити по ній приємно.
  2. Після того, як в попередній квартирі ми не могли з дитиною сидіти і грати на ламінаті (в холодну пору року постійно доводилося повертати цю непосиду на килим), я вибрала паркетну дошку.
  3. Чисто по відчуттях ходити по паркетній дошці набагато приємніше, ніж по ламінату.
  4. З точки зору практичності паркетна дошка з дуба нарікань у мене не викликає. Не дряпається (покрита 7-шаровим лаком) пилу і слідів на ній не видно (напівматова у мене).

 

Відгуки «проти»:

  1. Наша паркетна дошка дряпається просто жесть. Може невдало вибрали. Але, якщо буду робити ремонт квартири знову, то більше я використовувати її не буду.
  2. Маленькі діти дуже не по-дитячому зіпсували нашу паркетну дошку – падаючі іграшки, катання на машинках…
  3. Я шкодую, що послухала порад «досвідчених» людей і в кінцевому підсумку віддала перевагу паркетній дошці замість паркету. Дошка нестійка, скрипить час від часу, з ладу виходить швидко, а перекладати вже клопітно. Якщо перед вами такий вибір як у мене – то вирішуйте на користь паркету.
  4. Не стала би більше використовувати темну паркетну дошку. Мало того, що пил видно, так і при найменшому сколі верхнього шпону – оголюється світла деревина, що дуже помітно.
  5. Півтора року експлуатуємо паркетну дошку. Коли робили ремонт квартири, то хотілося натурального… Але краще б я постелила дорогий ламінат. Від табуреток утворилися вм’ятини (ну не відразу ми зрозуміли, що наліпки на ніжки треба використовувати). Від щітки пилососа утворилися подряпини, які помітні неозброєним оком.
  6. Розрекламована «натуральність» паркетної дошки викликає у мене певні сумніви. Зверху тоненький шар шпону, потім основний шар дерева хвойних порід і товстий шар клею. До того ж ті варіанти, які я бачив, сильно не практичні – у друзів кіт подряпав.
  7. Купуйте паркетну дошку, тільки ту, яка вкрита 7 шарами лаку – зіпсувати її буде дуже складно:)

 

Пробкова дошка

  1. Пробка буває двох видів – замкова (за відгуками менш практична) і клейова, яку можна і в кухню.
  2. Замкова пробка: Я не задоволена, хоча, дійсно, пробка – це не лінолеум. Але все ж… Вм’ятини від стільців, крісел і т. д. жахливі, навіть не дивлячись на те, що поклеїли спеціальні набійки. Навіть там, де дитина машинки ганяв – і там легкі, помітні на світлі вм’ятини. Видно сліди від босих ніг – відчуття заляпанности. Ще я б не сказала, що вона супер тепла: просто трохи тепліше лінолеуму.
  3. Клейова пробка (6мм) два роки, політ нормальний. Затоплювали сусіди зверху, стояла калюжа добу – без проблем, вниз не протекло. Клеїв сам, зверху – три шари поліуретанового лаку. В проходах – чотири шари (на всякий випадок). Спочатку боявся, що котяра поріже. Після покриття лаком зрозумів, що це йому принципово не під силу. Добре на кухні: гігієнічно, тепло, водостійко. Посуд не б’ється 🙂 Шкодую, що в санвузлі не поклав. Найголовніше, коли укладаєш – підготувати ровну поверхню. Але тут самонівелюючі суміші допомогли.
  4. Ми постелили пробку, по всій квартирі, навіть на балконі. Так от, балкон після укладання пробки стояв незасклений всю осінь, тобто дощ заливав балкон конкретно. Калюжі стояли. З пробкою не сталося НІЧОГО! Не розійшлися шви, не здувся і не потріскався лак… Чудове покриття! Мій чоловік, який спочатку був проти пробки, зараз любовно на неї поглядає і каже, що ніякого іншого покриття йому не треба.
  5. Основа для пробки повинно бути ідеально рівною, тому що потім всі нерівності будуть помітні на око.
  6. Пробка у нас скрізь португальська, тільки на кухні швейцарська, найдорожча. Так от найдорожча і виявилася самою м’якою: сліди від ніжок стільців залишилися, там були такі гостренькі наконечники… Звичайно, потім наконечники зрізали і скрізь наліпили повстяні “тапочки”. Меблі ковзають просто! Нічого більше ніде не продавилось. Поки))
  7. Дуже здивована негативними відгуками щодо пробці, типу “протерті шкарпетки” і “вм’ятини від ніжок”. Можливо, мова йде дійсно про корк різного виробництва. У нас вся квартира, крім санвузлів, в пробці. В кухні, передпокої, на балконі – клейова, а в кімнатах замкова, Німеччина. Скрізь лаковане покриття. Ні про які протерті шкарпетках і мови не може бути! Я дітей, а у мене їх троє, навпаки, прошу ходити повільніше, тому що слизькі підлоги і гладкі – на поворотах заносить! Нерівності дійсно є, але вони ніяк не можуть протирати шкарпетки! Меблі дійсно рухається легко!
  8. У знайомої пробка на кухні, коли тільки постелили – була задоволена, як зараз – не знаю. Але виглядає, на мій погляд, гірше навіть лінолеуму:))
  9. А мені особисто не подобається забарвлення пробки. Не до всіх кухонь вона підходить. Це моє побоювання підтвердили і дизайнери, з якими ми спілкувалися. Наприклад, кухня в стилі модерн ніяк не поєднується з дещо брутальною, грубуватою по фактурі і малюнку пробці. Швидше, пробкова підлога буде відмінно виглядати на кухні в стилі кантрі або класичній.
  10. Пробкова підлога – жах для тих, у кого маленькі діти – капець колготкам, протираються носки і коліна зі швидкістю світла.
  11. Лакування, повинно здійснюватись з проміжною шліфовкою, залакували – відшліфували. Так як вся зваж, що літає в повітрі і піщинки дають такий неприємний результат – все це дрібне сміття під лаком виходить дуже гострим до такої міри, що рвуться шкарпетки і ганчірки для підлоги. Пробку купити мало!!! Треба знайти кваліфікованих робітників, щоб потім не було щілин, піщинок під лаком і гіркоти від витрачених грошей.
  12. Якщо не знаєте який бренд брати, розгляньте Wicanders і СorkArt, в Викандерсе знайдете шліфовану пробку товщиною 4мм, а ось в КоркАрте є 6мм шліфована з фаскою та без фаски.
  13. Ми заселилися, пробка вже була. За 2 роки – нарікань немає. Кішечок у нас немає, на шпильках не ходжу. Зате є двоє дітей. Дітям – саме то – тепло, м’яко (падати менш боляче), і не дуже гучна.
  14. Клейова, якщо 6 мм без сумнівів річ більш професійна та якісна. Але треба пам’ятати, що основа повинна бути ідеальною (!!!), а в укладальника повинен бути досвід… Новачкові якісно укласти клейовий підлогу ризиковано… Це фактично паркетні роботи.
  15. У травні 2010 року уклали клейову пробку 6 мм, Викандерс, на клей Decol Vern CW 03006, лак в 2 шари Лобадур Супер. Так от, зараз вже жовтень закінчився, а ми живемо на старій квартирі (добре ще є де жити!) тому, що запах у новій квартирі після приклеювання пробки найсильніший, крім цього я і наша дитина астматики. Я через 40 хв перебування у цій квартирі відчуваю ознаки алергії, нежить, головний біль. В чому справа? Схоже, клей до кінця не висох? У нас укладали підлогу загальною площею 60 кв. м., але технологію не витримували: як клей намазали – відразу приклеювали. Хоча я і просив витримувати хоч 20 хв. після того як намазали клей, щоб він полімеризувався.
  16. У мене проблема сумісності коркової підлоги з домашніми тваринами. Подряпин маса.

 

Висновок:

Кращий вибір – клейова (не замкова) пробка, товщиною 6 мм (4 мм), португальських виробників, покрита 3 шарами лаку.

 

Ковролін

  1. Ніколи більше килим у всю кімнату (згадую як пилозбірник)
  2. Прибирання килимового покриття не дуже практичне. Як згадаю, скільки сил витрачалося (в порівнянні з ламінатом тепер). Більше не хочу. Тільки локально – у вигляді приліжкового килимка. І те: «може бути».

 

Плитка

  1. В наступний раз при ремонті квартири я обов’язково спочатку привезу штук шість плиток додому і попередньо подивлюся як вона буде виглядати.
  2. Використовувати білу плитку на підлозі було нашою помилкою – постійно доводиться мити (кожен день) і все одно не дуже чисто виглядає. Та й ходити в житлових кімнатах по ній холоднувато.
  3. У моєї сестри на підлозі в передпокою плитка різнобарвна біле з коричневим – ось де не видно бруду. Тільки строкатість повинна бути менше:-)
  4. Собі поклала плитку антиковзаючу на підлогу, колір сірий, колекція “Пунто” (малюнок як би маленькими крапочками виконаний) – навіть тоді, коли ще ремонт йшов до завершення, але на підлозі було багато сміття і пилу, плитка виглядала дуже чисто (тобто на ній взагалі нічого не видно).
  5. На підлогу потрібно класти грес, а ще краще – керамограніт. У нас в передпокою пересічний польський грес лежить – ролики/самокати/великі/взуття з піском з вулиці – політ нормальний.
  6. Фактурний керамограніт на підлозі – жесть повна! Відмити нереально!!! Тільки щіткою з доместосом – так, можна, але… Якщо ви не готові мити підлогу кожен день – забудьте і купіть гладеньку поверхню!!! Ще можна перевірити коли будете вибирати – беріть з собою вологу ганчірочку і протріть її. Якщо ганчірка не чіпляється і добре ковзає – значить проблем не буде. А ось якщо чіпляється….

 

Дошка

  1. У нас у всій квартирі, крім ванни і туалету, підлоги дерев’яні, ще радянські, ні на який ламінат з лінолеумом не проміняю, так як тепло завжди, навіть у міжсезоння. Взимку ходжу босоніж, легко мити і не треба спецзасобів, а щоб оновити достатньо звичайною фарбочкою пофарбувати і все. Посуд скільки разів падав – все ціле, все одна тарілка за 6 років тріснула рівно навпіл.
  2. У куми підлогова дошка, вкрита лаком. Вже роки 2 живуть – відмінно. Головне хороший лак підібрати, типу тикуриловского “яхтний лак” (він начебто відмінно поводиться в місцях підвищеної вологості + зносостійкий)
  3. Ми заощадили на дошці  для полу (купили в інтернеті, приймали замовлення робітники – ми потім приїхали, а вона вся гвинтом (утрирую, звичайно, не вся, але нерівна). Насилу уклали.
  4. Не буду економити на підлозі, покладу масив дошки дубової, а не ясень! Він, негідник, м’який – упустив ложку – вм’ятина, дитина кубиками об підлогу постукла – капець! Хоч заново вкладай:(

 

Тепла підлога

  1. Тепла підлога. Марна річ, нафіг вона не потрібна, тільки електроенергію жере багато, а толку нуль.
  2. Перший час Ви повключаете підігрів, а потім, як показує практика, перестанете. Більшість просто починають забувати або не хочуть робити зайвих рухів. Так і залишається з плином часу тепла підлога просто існувати.
  3. А от підігрів підлоги у ванній для нас виявився абсолютно марною функцією. За 2.5 року включали підігрів тільки одного разу, і то, щоб перевірити чи працює чи ні. Ноги на плитці не мерзнуть ні у мене, ні у дитини, любимо ходити босоніж.
  4. Підлоги теплі обов’язково з таймером, а то якщо вранці включати, то прогрівається за 2 години.
  5. Підлога з підігрівом де-б то не було це зайве. Бо якщо в квартирі взимку 24-26 градусів, то і підлоги теплі, якщо 18-20, то ходити в светрі і босоніж безглуздо, коротше-замуровані гроші і шалені рахунки за електрику.
  6. У мене підлоги з підігрівом на кухні, в туалеті і ванній – супер). Дійсно, коли відключають опалення – відмінно підігріває і повітря теж). А вже як приємно на теплому стояти після душу або, пардон, сидіти в туалеті, а ніжки в теплом))) краса). І не обов’язково його на повну котушку врубати, а коли йдеш з дому, вимкнув і все.
  7. У своєму ремонті особливо задоволена підлогою з підігрівом у ванній. Діти заллють – висихає миттєво.
  8. Ми робили ремонт перед народженням молодшої. Не хотіли теплу підлогу, вважали надмірністю, але ніби як для повзання і т. п., вирішили зробити. Не пошкодували ні разу. Як тільки дочка спустилася на підлогу, ми включали підігрів кожен день, навіть в теплу пору року. Тільки ось у ванній майже не включали. Зараз продаємо квартиру (тепла підлога, до речі, великий плюс для залучення клієнтів) і купуємо нову. У мене ні тіні сумнівів немає, що робити теплу підлогу, навіть при дуже обмеженому бюджеті на ремонт. Робити!

 

Ремонт квартири: стіни

 

Колір стін

  1. Стіни у нас переважно білі – візуально збільшують простір. У куми така ж квартира в моєму ж будинку. Стіни темно-коричневі. Виглядає стильно, але темно і квартира меншою за площею здається.
  2. Знайомі зробили кухню в яскраво-зеленій гамі, бррр… Ніколи б не зробила таке.
  3. Не фарбувати в червоний колір. Кімната занадто важка виходить. В такий колір можна максимум одну стіну фарбувати.
  4. Чисто білі стіни дратують око.
  5. Червоні стіни – ніколи! 🙂 І взагалі будь-які яскраво-кислотно-кричущі. Інші помилки ремонту можна пережити :-).

 

Фарба

Відгуки «проти»

  1. Стіни під фарбування в будинку, де маленька дитина – все заляпане, та так, що фіг відмиєш, тільки перефарбовувати. Миються шпалери краще, на них і бруд менше буде помітний, і не залишається плям від води, як на стінах під фарбування, перевірено особистим досвідом. Залежить ще від фарби – є такі, що можна навіть терти щіткою.
  2. У нас стіни скрізь крім дитячої пофарбовані – я не задоволена. Подряпини, вм’ятини і плями скрізь – швабра падала – чорна подряпина на півстіни. Зафарбувати – видно, замити – видно, пробувала затерти – видно. Стіна з матовою при спробі відмити – стає глянсовою – і це видно.

 

Відгуки «за»

  1. Не використовуйте звичайну фарбу в кімнатах, тобто тільки вологостійка скрізь, тоді буде ок.
  2. У моєї колишньої однокласниці стіни пофарбовані у всій квартирі (тільки плитка в санвузлі) – вона просто в захваті (ремонт робили 7 років тому, перед народженням дитини). У них фарба матова, але при цьому миється. Тобто дитина намалювала на стіні – вона протерла ганчіркою, і знову як новенька! Але марку фарби – в першу чергу.
  3. Не стала б фарбувати стіни білою фарбою.
  4. Тільки от матові стіни за рахунок шорсткої і трохи пористої структури погано миються. Глянцеві в цьому плані краще.

 

Шпалери

  1. Не беріть паперові, навіть імпортні шпалери. Клеяться погано, та й вигляд гірше ніж у вінілових і флізелінових.
  2. За паропроникності найкраще шпалери флізелінові (не просто на флізеліновій основі, а повністю). Але, як правило, такі шпалери під фарбування. Відповідно – менше вибір.
  3. Вінілових шпалер на флізеліновій основі асортимент набагато більше.
  4. Вініл краще обирати гарячого тиснення, т. к. спінений вініл м’який і легко дряпається, обдирається в прохідних місцях.
  5. Як правило, вінілове покриття не «дихає». Але існує вінілове покриття з мікропорами, через які виходить зайва волога. Такі вінілові шпалери підходять навіть для дитячих кімнат.
  6. Ні строкатим шпалерам (були чорно-білі, як зебра) – втомлюється мозок))
  7. Для тих, у кого тварини в будинку – не застосовуйте на стінах рідкі шпалери, кожен день доведеться поправляти.
  8. Рідкі шпалери, приваблюють тільки назвою, вигляд не дуже.
  9. Шпалери у всій квартирі, поки дитині до 5 років, можна брати простіше. Коли дитя в кімнаті задумливо розмазує пластилін по французькій шовкографії… або відриває крихітні шматочки в «супчик» – бррр!!!.

 

Штукатурка

  1. У мене знайомі під час ремонту будинку стіни поштукатурили скрізь. Виглядає супер! Краще будь-яких шпалер, дуже затишно. В плані практичності, у моїх батьків вже років 10 стіни поштукатурені чи то венеціанською чи то мароканською штукатуркою – досі як нові.
  2. Більше ніколи не буду робити “іспанську штукатурку”. Це коли стіни з декоративними нерівностями. На нерівності акуратним шаром лягає пил, потрібно регулярно видаляти.
  3. Фахівці, з якими мені доводилося працювати радять проклеювати стіни флізеліном, перед нанесенням декоративної  штукатурки, після фінішного шпаклювання. Це спричиняє додаткові витрати, але виявляється ефективним, якщо набридне штукатурка – її буде легко видалити.
  4. Чим гірше підготовлена стіна, тим більше витрата матеріалу (причому значно).
  5. Не довіряйтеся зразку, який ви бачите в магазині. Не довіряйтеся напису про витрату матеріалу (зазвичай різниця, на практиці, істотна). Вимагайте від виконавців зразок на твердій основі, дивіться його на місці, де плануєте виконати декоративне покриття.
  6. Від якості та виробника декоративної штукатурки СИЛЬНО залежить результат роботи.

 

Ремонт квартири: Стелі

 

Натяжні стелі

  1. Натяжні стелі – це порятунок, особливо для ремонту в нових будинках, так як будинки дають усадку і по звичайним стелям йдуть тріщини.
  2. Навісні стелі в кухні та коридорі, це було рішення чоловіка, з ними все нормально, але до сих пір не розумію – навіщо вони? У ванні з туалетом вони доречні.
  3. Зробили натяжні стелі, ніби як теж німецькі. Але я ними не дуже задоволена. Ще б раз під час ремонту не зробила. Приклеїли стельовий плінтус, а між перекриттями,  плінтус треться об стелю, і гидко скрипить! А ще постійно боязнь його проткнути. Вже до речі дві дірки є. Піднімаєш щось довге, і не дай бог гостре, і все готово.
  4. З плюсів – ідеально рівна стеля, якщо затоплять – вода збереться в ній і не заллє меблі (а вона витримує дуже велику кількість води, правда злити її потім не дешеве задоволення). Але я тепер постійно думаю, що якщо від сусідів підтікає і встелі вже є волога, а я її не бачу.
  5. Ми у всій квартирі робили матову білу стелю, а на кухню майстри наполягли на сатині… Сказали, що краще миється, виглядає як матовий (навіть краще), ціна на долар/метр дорожче. Непогано виявилося.
  6. Ніколи б більше не робила натяжну стелю. Вікна виходять на сонячну сторону і в квартирі як у теплиці. Вікна склопакети, стеля клейонка… Жесть.
  7. Стеля: Промах – зробили глянцеву стелю у вітальні, але не врахували, що під нею ще один рівень стелі з вбудованими всередину лампами – всі ці лампи тепер не розсіюють приємне  світло по периметру кімнати, як передбачалося, а відображаються в стелі, як у дзеркалі. Жах! Весь виворіт на виду.

 

Фарбовані стелі

  1. З приводу стель: краще не побілка бо якщо надумаєте переробити-перефарбувати це буде жесть (кажу на власному досвіді – поки відмивали на старій квартирі, думали рехнемся). Якщо не любите всі ці натяжні-гіпсокартонні речі, краще просто витягнути шпаклівкою і пофарбувати білою матовою фарбою.

 

Стельова плитка

  1. Стельова плитка-це просто жах жахливий!:( Особливо, наклеєна на криві стелі – всі шви видно.

 

Колір стелі

  1. А чому стелі повинні бути білими?
  2. Пошкодувала про білу стелю, хотіла салатовий одного тону зі стінами. Відмовили робітники. Типу виглядатиме не дуже, так ніхто не робить. Тепер шкодую, і в новій квартирі зроблю ремонт, як хочу я, а не як «у людей».
  3. Стелю можна робити такого ж кольору як і стіни, тільки на кілька тонів світліше. Якщо зовсім однакового кольору, то виглядатиме гірше.
  4. Тільки не робіть ніяких квіток на стелі. У нас друзі зробили так – дорого, затратно по часу і зовсім того не варто. Як по мені так краде простір, і тисне на голову.

 

Багаторівневі стелі

  1. Пошкодували, що пофарбували стелю. Здавалося, що така рівна і висока – зробили під фарбування – але тепер мені не подобається!
  2. Ні багаторівневій стелі без практичній на то мети. Винятки рідкісні.
  3. Багаторівневі стелі – дуже швидко набридли! Якщо б зараз робила ремонт квартири – то тільки класичний стиль!
  4. Розчарована наявністю нескінченних точкових світильників на стелі. Чоловік наполіг… Замучилися міняти лампочки, обов’язково хоч яка-небудь але перегоріла.
  5. Стелі гіпсокартонні… З вбудованими лампочками… (купа світла, змінювати незручно, ел-енергія подорожчає).

 

Ремонт квартири: Двері

Колір дверей

  1. Темні міжкімнатні двері! Це просто жах! Особливо якщо це шпон! Будь-яка царапинка, скол кидаються в очі, шпон в залежності від сезону здувається – розсихається і від цього може лопатися, тріщини видно. Пил на них теж видно дуже добре, так і «лапи» від дитячих ручок погано відмиваються.
  2. У нас білі двері, у санвузлі, туалеті і ванній, вже 10 років, при наявності 2-х дітей! У туалеті в ідеалі, у ванні близько ручки протираю раз на рік з милом, трохи міліметр облупилася фарба, в тому місці, де постійно висить дитячий рушник (природно, завжди мокрий:). Я вважаю за 10 років експлуатації – це чудово!
  3. Гарний колір молочний дуб (пластик). Красиво і не марко – капучіно мелінга.
  4. Білі двері добре для санвузла. Для кімнат, думаю, треба, щоб поєднувалися з шпалерами і загальним стилем. У догляді проблем взагалі не бачу. Ну, біля ручок раз в півроку протерти.
  5. Я вважаю, що міжкімнатні двері не повинни виділятися з загального інтер’єру. Вони не повинна бути занадто темних і яскравих кольорів, а швидше теплого і приємного кольору. Але якщо міжкімнатні двері одного кольору із шпалерами – теж не зовсім те. Вони не повинні зовсім вже вливатися в інтер’єр.
  6. Навіщо робити в інтер’єрі акцент на дверях? Я за світлі двері. З ними так можна урізноманітнити інтер’єр…
  7. Я от люблю, щоб двері з кольором плінтуса збігалися.
  8. Ми зробили всі двері білими (крім вхідних), випадково так вийшло, спочатку одну поміняли – сподобалося, потім і всі інші. Поєднуються з вікнами/склопакетами, білими радіаторами і стелею (так само подекуди плінтус білий), при цьому кімнати всі різні (одна в блакитних тонах, інша жовто-коричнева).
  9. У нас двері не просто білі, а злегка рожевим відтінком. Малюнок полотна – дерево. Загалом, встановлюйте світлі двері, вони, на мій погляд, більш виграшний варіант. Світлі (на відміну від темних), не створюють відчуття офіційності і схожості на офісні, готельні. Вони, навпаки, надають приміщенню затишок і тепло.
  10. Є різні теорії – двері в тон підлоги, в тон плінтусу, а підлога контрастна і т. д. Головне зрозуміти, як в цілому буде добре виглядати у вас – з урахуванням обраних меблів, планованого кольору стін, текстилю і т. д.

 

Арка або двері

  1. Арка в дверному отворі, не подобається категорично.
  2. “Ні” більше арці в зал (хочеться двері).
  3. Арки то бувають різні. Римська, Британська, Класична і т. д. Може ви просто не бачили красивих арок?

 

Розсувні двері

  1. Розсувні двері – це не двері, а фікція. Саме розсувні, типу купе – звукоізоляції ніякої, а ще й світло видно з темоЇ кімнати з боків, хоч і є спец штука, не знаю як називається, – “волохата” стрічка – все одно погано!
  2. В розсувних дверях мене дуже нервує довжелезна балка-короб над дверима (в яку захований механізм). Може, у кого вона якось обіграна, але у нас естетичності не додає.

 

Зі склом або без

  1. Ніколи більше не зроблю двері з матовим склом в спальнях і дитячих – дуже незручно, особливо, якщо сім’я велика. Світло з коридору заважає спати. Та й дітей у дитячій укласти важче.
  2. Двері скрізь повинні бути суцільні. Навіть в кухні. Виняток – якщо двері постійно зачинені, і через них повинно надходити освітлення в темну частину квартири. Але в спальні – суцільні обов’язково.
  3. Двері зі скляною вставкою більше не подобаються: якщо в кімнаті дитина засинає, світло в коридорі відсвічує, і заважає.

 

Матеріал

  1. Не економила б на дверях.
  2. Двері шпоновані, догляду ніякого, ні пилу, ні плями не видно, протер собі ганчірочкою і все ок.
  3. МДФ на двері ні в життя! Подряпини, сколи якісь. А звукопроникність!!! Відчуття, що дверей взагалі немає.
  4. Більше НІКОЛИ ніяких дверей з масиву, особливо в санвузлі. З санвузлом все зрозуміло, до того ж більшість міжкімнатних “гуляє” в міжсезоння, хоч двері були недешеві.
  5. Масив різний буває, я думаю. У мене були двері з масиву дуба, правильно висушені, за технологією, правильно потім оброблені – краса. Ніяких проблем.
    А от з м’якої сосни, та ще й не по технології зробленої – так, проблеми є. Були і такі двері.

 

Ремонт квартири: Вікна

  1. У нас великі вікна, замовили склопакети з жахливою розкладкою – дві кватирки з одного боку, а далі – величезне полотно, яке не відкривається. Мити жахливо важко.
  2. Не стала б міняти старі дерев’яні вікна на пластикові склопакети, зовсім інший клімат. В одній кімнаті залишився відреставрований старий блок, ось там добре.
  3. Дешеві склопакети – потіють, продувають. У дитини взимку м’які іграшки на підвіконні попами примерзали.
  4. Ніколи не поставлю пластикові відкоси. З часом із зворотного боку збирається конденсат і потім цвіль. Зверху все красиво, а пари грибка витають у повітрі.
  5. Часта помилка в монтажі, це коли зовнішня(вулична) частину відкосу вікна запенена, але не закрита спеціальною стрічкою (піна від ультрафіолету руйнується і починає пропускати вологу і повітря) в наслідок чого з’являється грибок на укосах всередині.
  6. Москітні сітки в квартирних будинках вибирати бажано ролетного типу, (ціна питання, трохи дорожче на 10-15%, ніж звичайна рамкова москитка) але ж вікна ставляться надовго.

 

 

РОЗДІЛ III ПОКІМНАТНИЙ РЕМОНТ КВАРТИР

Ремонт квартири: Передпокій

 

Підлогу в передпокої

Відгуки

  1. Дуже хорошим рішенням було використвти  плитку кольору коркової дошки – абсолютно не помітно пил! Звертайте також увагу, щоб не слизьке покриття було.
  2. Плитка в коридорі та кухні шорстка, а фактура як пісок – тепло і затишно як на пляжі, не слизько.
  3. Так! Це така краса! У нас в новому будинку практично у всіх повністю плитка в передпокої – це кра-са!!! Краса в розумінні з експлуатації. Взимку – сніг, бруд, влітку пісок – раз-два шваброю і супер. Взагалі без напрягу. А по дизайну зараз дуже великий вибір, єдине – тільки не глянець, що б голова ціла була.

 

Негативні відгуки

  1. У нас біла плитка на підлозі на кухні – всі краплі видно, задовбалася мити. В коридорі бежева під камінь – благодать.
  2. Ніколи більше не покладу глянсову (глазуровану) плитку на підлогу в кухню і коридор – постійно брудний і заляпаний вигляд, навіть через 5 хвилин після миття.
  3. Була у мене така погань в передпокої – типу під камінь, тому як би шорстка. Так ось у ці проміжки (плитка неоднорідна) постійно забивався пил, бруд від взуття восени-взимку і т. д. спочатку я теж маніакально це все драила чи не нігтями, а потім забила. Але таке ніколи більше не куплю 🙂
  4. Ні за що більше не постелю в передпокою ламінат, майже моментально втратив вигляд, а витирати його кожен день з розуму можна зійти. Довелося переробляти, тепер у передпокою, холі і кухні плитка. Правда, тепла підлога всюди і виглядає стильно.
  5. Паркет, в кухні і коридорі це жесть… На кухні від тарілки, що впала – вм’ятина в підлозі, а в коридорі в мокру пору або зиму просто так не стати у взутті після вулиці – відразу за ганчіркою біжиш. Або необхідно  все килимками/ганчірочками застеляти, що б не потемнів.

 

Висновок

Варіант покриття для підлоги, про яку найбільше позитивних відгуків – це плитка, з дуже легкою шорсткістю, кольору на якому не видно пил (наприклад, бежевий, сірий, але не однотонний, а з легкої строкатістю). Фуга – сіра.

 

Стіни в передпокої

  1. Ніколи більше в передпокій не поклею шпалери – собака порвав й не помиєш. Тільки щось типу декоративної штукатурки.
  2. Коридор та кухня у мене пофарбовані, але глянсовою фарбою, від якої чудово відмиваються всі розбризкані дитиною пюрешки і супчики.

 

Ремонт квартири: Комора

  1. Якщо є хоч якесь місце, яким можете пожертвувати на користь комори, зробіть це. Пилососи, ролики, санки, лижі, новорічні іграшки, швабри, тази, відра, побутова техніка, якою користуємося не кожен день – все там.
  2. Якщо в квартирі є комора, то не переробляти її повністю під гардеробну. Там зручно зберігати тазики, великі коробки з пральним порошком, стару табуретку для наступного ремонту та штучну ялинку.

 

Ремонт квартири: Гардеробна

  1. Якщо є можливість зробити гардеробну, то не городити шафи.
  2. Не продумала вентиляцію в гардеробній кімнаті. Виконроб тільки коли вже прощався сказав: а вам треба було там дірку для вентиляції зробити… Чому мовчав раніше – загадка для мене.
  3. Та ж історія з вентиляцією у гардеробній:( періодично на ніч двері відкриваю:(

 

Ремонт квартири: Кухня

Електрика

  1. При ремонті на кухні , продумати, де будуть розетки, бажано по 3-4 шт. поруч, що б провід від блендера, наприклад, над плитою не проходив, і взагалі вистачало його довжини для комфортної роботи з ним.
  2. Продумати освітлення, по мені так краще б світильник був над обіднім столом, і окремо над робочою поверхнею, а не один загальний у центрі кухні.
  3. Робіть підсвічування під верхніми кухонними шафками, інакше при готуванні будете стояти спиною до джерела світла (зазвичай).
  4. З розетками біда. Їх треба набагато більше, ніж здається, особливо на кухні. Краще не одинарні, а подвійні: за ціною одне і те ж, зате потім не нарадієте.

 

Підлога на кухні

№ 1 – Плитка

  1. Чим все-таки задоволена у своєму ремонті: плитка на підлозі в кухні і перед вхідними дверима у передпокою. Протер ганчіркою – і підлога чиста. Ще у нас забарвлення рябеньке, тому сміття взагалі не видно. Підігріву немає. Дитина цілий рік бігає по ній босоніж, ще й посидіти в одних трусах може – жодних проблем.
  2. У нас плитка в кухні вже 10 років лежить, коштувала вона дорого, так як італійська. Можу сказати, що вона не вбиваєма, на неї і молоток практично з висоти стелі падав, і посуд – ніяких сколів не залишається. З приводу незручності з маленькими дітьми – не знаю, моїй дитині 4 роки – жодного разу на неї не впала оскільки поверхня не глянсова. На мій погляд ламінат набагато більш слизький.
  3. Керамічна плитка на підлозі у вітальні і кухні не подобатися. Хто міг подумати, що це буде так холодно для ніг.
  4. Плитка на кухні – холодна підлога, неприємно. У нас хоч і є система «тепла підлога», але на «постійно» її не поставиш, тому або килимок або тапки… Ще все розбивається вщент, якщо впаде. У мене навіть виїмки від ударів на плитці є.
  5. Не використовувати білу затірку для плитки на кухні – брудно буде виглядати.
  6. Біла плитка на підлозі на кухні це погано – всі краплі видно, втомилася мити підлогу.
  7. Сама моя велика печаль – світло-молочна плитка на підлозі в кухні… Перші тижні я її все драила, а тепер забила, бо білим швам нічого не допомагає, хоча і обробляли їх спеціальним розчином.
  8. Підлогу кухні – тільки плитка і така, щоб бруду не було видно.
  9. Якщо по плитці просто ходити босоніж, то однозначно з підігрівом комфортніше.
  10. Щоб плитка була менш холодною без теплих підлог можна укласти в стяжку утеплювач 3 см ЕППС. Оскільки якщо бетонне перекриття погано теплоізольоване то тепловтрати через плиту будуть великими і плитка по бетону буде холоднішою, ніж плитка по утеплювачу.

 

№ 2 – Лінолеум

  1. Що б порадила для підлоги кухні ось що – старий добрий лінолеум. Благо, зараз і дизайн і забарвлення дозволяють зробити вибір. Не кидайте в мене тапками, є і натуральні лінолеуми. Безпечним і нешкідливим можна вважати артоліум і мормоліум (види лінолеуму). Взагалі, на кожному виді є маркування із зазначенням, де його можна укладати (є спеціальні антистатичні, для виробничих приміщень). До речі, є купа лінолеумів під плитку, під камінь, під дерево…
  2. Дорогий якісний лінолеум. У нас такий – всі, хто приходить, кажуть, яка у нас на кухні красива дерев’яна підлога і запитують, чим ми її покривали. А це всього-навсього товстий лінолеум з імітацією фактури дерева і відповідним кольором – але виглядає дуже-дуже схоже. Якщо падають ножі та виделки – слідів не залишають, б’ються тарілки набагато рідше, ніж на плитці, так як цей матеріал досить пружний сам по собі, витирати щось пролите-розсипанне – без проблем. Виглядає дорожче, ніж коштував. Якщо хвилюєтеся про екологічність можна купити натуральний лінолеум.
  3. У нас лінолеум з підкладкою. Ні одна посудина не розбилася. Тепло і не слизько.
  4. З приводу лінолеуму – брали лінолеум супер-пупер за всіма характеристиками, все одно від щоденної товкучки і багаторазового миття він вже не витримує – колір трохи став міняти, сліди від жирних розводів дають про себе знати. А плитка в цьому плані вічна .
  5. З приводу підлоги на кухні: не знаю, що можна класти, крім плитки. Я знаю, що не варто класти – лінолеум. Коли у нас на старій квартирі був ремонт, хотілося дешево і сердито. Ми подумали: “чому ні”. Краще б це було “ні”. Може хтось і примудряється тримати його в чистоті, але у нас через 5 років він вже не відмивався ніяким містером проппером.

 

№ 3 Пробка

  1. Пробка. Вона дорога, але хороша. Збирають фракції кори коркового дуба, і роблять підлогове покриття. Кажуть, що такі підлоги дуже гарні з ортопедичної точки зору. Амортизують при ходьбі, чим знижують навантаження на суглоби. Вона тепла, її можна мити (тільки потрібно підібрати відповідний полімер для покриття пробки – для різних умов експлуатації він різний).

 

№ 4 Паркет та паркетна дошка

  1. Паркетна дошка, навіть дуже якісна, теж не фонтан. Вм’ятини та подряпини просто на порожньому місці утворюються… Напевно, пробка і паркет краще всього.
  2. Паркет, в кухні це жесть… Від впала тарілки і т. п. вм’ятина.
  3. Як варіант, паркетна дошка – але потрібно вибирати зі спеціальним вологостійким покриттям.

 

№ 5 Ламінат

  1. У нас за 5 років в орендованій квартирі досочки ламінату роз’їхалися на кухні, і здуття місцями є. Але протікала вода з тиждень з-під раковини – не було часу зайнятися. Зараз планую ремонт у своїй квартирі і ламінат виключаю точно.
  2. Ламінат для кухні не годиться. У нас місцями просто верхнє покриття навіть пооблазило від тертя стільців, від попадання вологи – його розм’якшило. Хоча ми брали ламінат офісний, як казав продавець, такий в офісах кладуть.

 

Стіни

  1. Я більше не зробила б при ремонті фарбовані стіни на кухні – за місяць на таке перетворилися… І нічим не відмиєш, хоча начебто і має відмиватися.

 

Кухонний фартух

  1. У мене фартух з матового скла з лаковим покриттям (Lacomat) без малюнків – дуже подобається! Краплі від жиру і води видно тільки під певним кутом, легко миється – засобом для миття посуду чи для вікон, але я частіше просто протираю вологою ганчіркою з мікрофібри. Коротше, в плані догляду та зовнішнього вигляду просто супер!
  2. Ще порада – біля мийки на кухні обов’язково ширше робити фартух, ми робили на глибину нижніх шафок. Там постійно бризки від води – потім докладали ще ряд плитки.

 

Двері

  1. Ми прибрали двері на кухні, зробили просто арку… А ми готуємо багато і смачно… Ніби і потужна витяжка, а весь верхній одяг в коридорі злегка тхне нашими обідами. А відкривати вікно завжди під час готування теж не виходить, особливо взимку. Діти маленькі, а на вулиці холодно. Тому на сьогоднішній день я б ніколи не прибирала двері, і не об’єднувала б кухню з кімнатою, в якій є шафи з одягом.
  2. Не стала б робити арку на кухні в стандартній квартирі – морально застарілий елемент
  3. А ми зробили відкритий вхід на кухню. Не зовсім арку, а взагалі винесли всю дверну раму по саму стелю – дуже задоволені.

 

Меблі

Фасади

Глянсові кухні – негативні відгуки

  1. Не поставила б глянсову кухню, особливо червоного-помаранчевого-зеленого-синього кольору.
  2. У мене кухня глянець чорно-біла з чорним склом і холодильником з дверцями з чорного скла. Виглядає супер перші 5 хвилин після прибирання, а потім плями від рук, краплі води від тарілок та іншого. Дуже все видно на чорному, а на  білому майже непомітно.
  3. Для мене найжахливішим моментом після повного ремонту в квартирі виявилася глянсова темно-коричнева кухня. Кожен-кожен день її потрібно витирати від відбитків пальців. І їх так видно. А з’являються вони миттєво, тільки помив-протер, а вони знову. Мені здається, вони утворюються частіше, ніж ми на кухні буваємо.

 

Глянсові кухні – позитивні відгуки

  1. Не розумію стогонів щодо глянцевих кухонь. У мене в кухні тільки верх глянсовий, низ матовий, так я більше задовбалася його відмивати, а що стосується глянцю досить бризнути на шафки рідиною для миття вікон, а потім протерти м’якою ганчіркою, не залишає розводів – на все йде максимум 2 хвилини, протираю 1-2 рази в тиждень – абсолютно не напружує.
  2. Кухня світла глянцева-відмінно!!! Навіть якщо і є якісь плями – в очі не кидаються…. видно тільки при певному ракурсі…
  3. У мене глянсова кухня (колір молока), їй більше 30 років, у догляді ідеальна. Нову замовлю тільки глянець.
  4. Темна глянсова кухня. Радянський глянець був просто чудовий у догляді, а ось сучасний… Відбитки залишаються моментально, а відмиваються довго і болісно.
  5. Світлий глянець в рази практичніше, ніж темний. Краплі і плями видно лише під певним кутом зору. Доглядати не складно, але… потрібно.

 

Шафи

  1. Кухонний гарнітур потрібен без скла, тому, що навіть ідеальний порядок всередині в шафах зовні погано виглядає.
  2. Ніколи не повішу верхні шафи кухні вище лінії очей.
  3. Ніколи не зроблю кухню радикального кольору (оранжевий, жовтий, зелений)
  4. А краще кухню з дуба (масив). Хоч табуреткою бий по фасаду, нічого не бере. У подруги сосна, тому через півроку вм’ятини і подряпини завдяки дітям. Моїй кухні (венге) вже 3 роки – як нова.
Стільниця
  1. Ніколи не стала б робити темну стільницю та стінові панелі. І ще дерев’яні фасади кухні в невеликому просторі.
  2. “НІ” глянцевим стільницям, на глянці постійно дрібні царапки залишаються. Глянцеві фасади у мене світлі, догляд простіше-простого, ніякого бруду не видно, а у матері глянець темний, видно кожну цятку, кожен пальчик.

 

Фурнітура
  1. Мало замовила висувних механізмів – дорого здавалося, але треба було зробити.
  2. Варто дорогі брати висувні механізми в кухню і глушилки ударів – дверцята шафки або ящика можна рубонути з усієї сили, а вона плааавненько закриється.

 

Стіл
  1. НІ скляному столу – у мене його немає, але подруга стогне.
  2. Не куплю скляний стіл – дуже ретельно треба протирати, видно розводи і найменша пил.

 

Барна стійка
  1. Не став би робити барну стійку, з високими стільцями. Здуру зробили, потім прибрали – не шкодуємо.
  2. Барну стійку я вам робити не раджу. Я сам думав над цим, і опитував своїх друзів, у кого вона є, сидять вони за нею чи ні. Відповідь – ні в 100% випадків. Всі відповіли абсолютно однаково – зробили, тому що  ідея здавалася цікавою, на практиці 2 рази посиділи, а далі все більше на дивані, так зручніше.
Холодильник
  1. Холодильник при вході на кухню не повинен відразу кидатися в очі, це зменшує площу візуально.
    Наприклад, вхід праворуч, а холодильник стоїть зліва біля вікна, тобто ви зайшли і відразу погляд чіпляється за холодильник. Краще відразу при вході з боку його ставити, якщо є можливість.
  2. Ми нещодавно теж закінчили ремонт. Вже пройшов місяць. Найбільша наша помилка була в тому, що зробили чорну кухню, купили чорний холодильник. Всі протреш, начебто чисто, але як засвітило сонце – це жах. Двері венге – це теж наша помилка. Все, звичайно, красиво виглядає, але в догляді дуже не практично.

 

Витяжка

  1. Витяжка нержавійка замучила – сліди від рук відмиваються дуже важко.
  2. На кухні краще передбачити короб під гофру для витяжки – якщо вентиляційний канал далеко від витяжки то так не треба буде гофру по шафах тягнути.

 

Мийка

  1. Якщо немає посудомийки, мийку встановлюйте не круглу, а прямокутну, так набагато зручніше мити великі речі (листи, наприклад).
  2. Не стала б купувати матову нержавіючу мийку на кухню – мазка.
  3. На кухні у мене багато невдалих моментів. Наприклад, не глибока раковина – тепер у мене посуд горою поряд з нею, чекає черги в посудомийку.
  4. НІ раковині з штучного каменю! Брудниться дуже. Обліпиха, кава, куркума фарбують її неймовірно, відмивати тільки з хлорными очисниками потім. Плита у мене газова, решітки мити в раковині доводиться, так вони залишають чорні смуги в раковині. Доводиться важко відтирати. За 7 років з’явилися незначні відколи (а начебто взагалі не повинні були).
  5. У мене матова шорстка раковина на кухні. Я не знаю, як її відмити. Особливо біля змішувача. Від кислот залишаються розводи. З глянцевою таких проблем ніколи не було.
  6. Я просто нереально рада, що поставила раковину з штучного каменю. Догляд – елементарний! Ніякої метушні з розводами, як на нержавіючій сталі. Правда, у мене чорного кольору, може за світлими більш ретельний догляд потрібен, плюс чорна в білу крапочку! Ідеальна завжди!
  7. У мене мийка з штучного каменю – я задоволена. Головне брати мийку з гладкою поверхнею, оскільки  в шорстку всі в’їдається, а глянсову мити простіше простого – губкою з звичайним засобом для миття посуду. І ще мені подобається, що вона повністю за кольором підходить під стільницю – дуже красиво!! Гаряче виливаю спокійно, так як мийка  витримує температуру близько 300 градусів. А ось ставити гарячі, щойно зняті з плити каструлі і сковороди не можна – їх дно має температуру близько 650 градусів (так в інструкції написано).
  8. Більше ніколи не куплю чорну мийку, на ній утворюється сірий наліт від нашої чудової води((( і мий не мий, висохло і все сіре
  9. Крани або матові або кольорові, а то ці краплі і розводи дуже дратують.
  10. Кухонна мийка під вікном – дуже непрактично. Бачу, як мучиться сусідка… Помиє посуд, а потім віконце

Висновок:

Оптимальний вибір – прямокутна  глибока мийка з матової нержавіючої сталі або глянсового штучного каменю чорного кольору.

Посудомийка

  1. Посудомийка тільки біля мийки.
  2. Біля посудомийки зручно ще розмістити і висувну шафу для посуду. Якщо мити посуд у раковині зручніше звичайно складати посуд у верхній шафі. Якщо посудомийною машиною, то зручно розкладати посуд в шафі, яка стоїть поруч і на одному рівні.

 

Пічка

  1. Варильну панель буду брати тільки індукційну. Нагрівання відбувається за рахунок електромагнітної індукції. Гріється саме посуд, а точніше в ньому молекули заліза починають вібрувати і за рахунок цього утворюється тепло (згадуємо шкільний курс фізики), їжа тому не пригорає практично (тільки в місцях з’єднання посуду з плитою), ККД у цій плити майже 100%, а доглядати за нею простіше. Тільки не всякий посуд для такої плити підходить, тільки той, який містить залізо. Але найцікавіше – підходять звичайні чавунні каструлі. Тільки вони повинні бути обов’язково з ідеально плоским дном.

 

Склокераміка
  1. Склокераміка на газовій плиті кожен день воюю з усім цим…
  2. Чорна скляна варочна поверхня – сама “улюблена” річ у домі, не знаю вже, чим терти її.
  3. Ніколи більше не куплю чорну скляну варильну панель! Відмити її нереально, а якщо і вдасться більш-менш надати пристойний вигляд, то через 3 хвилини на ній вже лежить шар пилу.
  4. Варильна у мене сріблястого кольору, скло. Ні розводів, ні пилу.
  5. Не знаю, чому всі кераміку лають. У нас варильна панель чорна. Це пісня в хорошому сенсі, мокрою мочалкою протерла, ганчіркою з мікрофібри насухо витерла і краса! Мені дуже подобається. Зовсім нескладно доглядати.

 

Нержавіюча сталь
  1. У мене нержавійка газова. Супер в експлуатації. Все дуже легко відмивається, головне не запускати. Теж боялася її брати, але жодного разу не пошкодувала…
  2. Найзручніша в плані експлуатації – це біла або молочна емаль, але не під кожен інтер’єр підійде. А якщо вибирати між нержавійкою та чорною – нержавійка рулить…
  3. А духову шафу з нержавійки беріть тільки зі спеціальним покриттям від слідів пальців інакше замахатися можна відмивати…
  4. Вбудована духова шафа зручніше коли  стоїть окремо від  плити – не треба бічні стінки мити, вічно туди щось затікає.
  5. Варильна і духова шафа зручніше з сенсорним управлінням, механіку складніше мити
  6. Висловлю думку своєї мами, яка вже 5 років користується поверхнею з нержавіючої сталі – «ніколи більше не куплю таку». Вона багато готує. Пролита їжа швидко висихає, потім віддирати її, залишаються сліди, жир на ній дуже помітно, протирати треба постійно. Ми купили плиту з гартованого скла, колір коричневий під мармур, я дуже задоволена. Головне брати не чорну, на ній все відразу видно. А в цілому доглядати за нею одне задоволення, у мене все відмивається губкою з миючим для посуду, хоча я багато готую.

 

Холодильник

  1. Холодильник з нержавійки, жах, весь плямистий і в подряпинах від магнітів

 

Ремонт квартири: Ванна

Електрика у ванній

  1. Під час ремонту не забути встановити розетки прямо у ванній кімнаті для фена, електричного набору для манікюру і бритви. Можна одну, але тоді вибрати дзеркало, в яке теж вбудовані розетки. Розетки повинні бути вологозахищені (з кришечкою)
  2. Вентилятор у ванній не повинен включається виключно одночасно зі світлом (гуде огидно і холодно реально від нього). Потрібна можливість його відключення окремо. Або як варіант – вентилятор повинен працювати після вимикання світла при виході з туалету/ванній. Помився, вийшов – заробила витяжка з таймером хвилин на 10.

 

Стіни

  1. Краще робити ванну в теплих тонах. Вперше зараз живу в такій – здається, що температура всередині вище градусів на 5-6.
  2. Колір плитки у ванній при ремонті квартири спеціально вибрала пісочного кольору, фуга для швів аналогічного кольору. Був вже досвід білої плитки у ванній, втомилася відтирати – постійно з’являється жовтий вапняний наліт, особливо над ванною
  3. Чорна глянсова плитка у ванній кімнаті це жах-жах. По-перше, вапно з неї нічим не виводиться і не відтираєтсья! Плитка набуває непривабливий сірий матовий наліт. А по-друге, все-таки трохи похмуро, скільки світильників ні зроби, частина світла поглинається чорним.
  4. Більше ніколи не зроблю чорну плитку в ванну: на ній ВСЕ видно – і розводи і т.ін. Хоча чорна плитка дає глибину і ефект дзеркала, все одно – ні-ні.
  5. А в мене чорна, але з якимось ефектом що на ній розводів не видно. Але от чорна підлога з плитки… Хоч і матова, так змучила! Кожен волосок, кожну пилинку видно.
  6. У нас у ванній і туалеті плитка темна, але не чорна. Коричнева строката. На ній взагалі нічого не видно. Поки не нагнешься і рукою не проведеш то не зрозуміло: пора прибирати чи ні 🙂
  7. Не варто класти плитку в ванну з білими швами – хоч затирка і епоксидка з пропиткою, але за півроку все одно іржава, набридло драїти.
  8. А мені дуже подобається біла плитка у ванній – світло, і приміщення збільшується. Перший раз зробила класичну бежево-золотистьо-коричневу гаму, швидко набридло. А на білу з оливковим декором дивлюся третій рік натішитися не можу.
  9. Продумуйте плитку з декорами у ванній, щоб потім саму красу не закрити сушкою для рушнику, шафкою або шторкою.

 

Підлога у ванній

  1. Робила ремонт у новій квартирі, і купила плитку на підлогу у ванну без урахування місця під ванною (заощадила типу). Як раз в цей час зірвало шланг з пралки в старій квартирі… Я побігла і докупила плитку…
  2. Завжди буду у ванній класти бежеву плитку, але матову, на ній не видно краплі і навіть невеликі тріщини. Підлога у ванній теж беж ( але малюнок “в цятку” ), затирка швів теж беж, все відмінно відмивається миючим пилососом.
  3. Теплою підлогою у ванній, практично не користуємося, тільки якщо розлили багато води, підсушуємо калюжі.
  4. Рекомендую зробити додаткову гідроізоляцію у ванній.
  5. Білу плитку в мокрій зоні ванної кімнати – більше ні-ні! Затирка і сама плитка покриваються жовтим нальотом.

 

Стеля у ванній

  1. В туалеті, ванній (і скрізь, де є багато вологи) обов’язково потрібна натяжна стеля. Красиво, нічого не розбухає, не відвалюється, але найголовніше – якщо вас залили сусіди, вода не розливається широко по вашій квартирі, а збирається в цій самій стелі. Нас рятувала вже 2 рази. Потім викликали майстрів, вони знімали частину стелі, зливали воду, і назад її встановлювали.
  2. Я затятий противник натяжних стель, але санвузол – саме їм місце. При затопленні не буде ніяких проблем
  3. У ванній зробили підвісну стелю з пластикових панелей. Панелі брали широкі, стиків не видно зовсім, стеля глянсова і легко миється.

 

Ванна

 

Акрилова
  1. Акриловій ванні – НІ! Впав душ, правда масажний,  вм’ятина вже який рік «радує» очей. І вже нічого не зробиш. Сама ванна пожовкла, як не мили. Купали кішку, природно, без подряпин не обійшлося. Ось ці подряпини буквально на очах все страшніше.
  2. Якщо є вдома собака, то акрил не для Вас, тому що собаці треба мити лапи і вона кігтями подряпає ванну.
  3. На акриловій ванні залишаються подряпини, які нічим не приховати (діти купалися та іграшками дно ванни пошматували). Випадково залили ванну зеленкою, нічим не відмити. Засоби для чищення потрібно підбирати спеціальні, щадні. В чавунну ванну можна вкладку купити – і ось тобі нова ванночка! Акрилову можна фарбувати. АЛЕ ось чим? Є плюс у акрилової ванни – вона легка (якщо піднімати на 4-5 поверх без ліфта).
  4. Три правила при виборі акрилової ванни: 1. Повинен бути листовий акрил. Товщиною від 4 до 8 мм – можна самому переглянути зріз. В обов’язковому варіанті при купівлі вимагати документи на виріб – там має бути зазначено в плані матеріалу: листовий акрил або інший + тех. характеристики. 2. Ванна повинна бути обов’язково армована (тобто під дно ванни встановлюється спеціальний каркас, який надає їй додаткову міцність і стійкість). Причому армована металевою сіткою, а не скловолокном. 3. Уточнюйте на що конкретно гарантія.
  5. Я раніше була противницею акрилу, так само, за відгуками, поки сама не зіткнулася носом з ним – так ось – акрил буває різний. Український – так, дешевий, тонкий, прогинається, світиться на просвіт. Але є трохи дорожчий – білоруський. Небо і земля – товстий, армований і не прогинається. Є ще дорожчий – польський, італійський, німецький – там і описувати не потрібно. Для мене плюс акрилу – теплий і не остигає ванна швидко.
  6. У нас  акрилова кутова ванна Jacob Delafon. Маємо дитинку 3-х років, кота сфінкса, який не пропустить жоден похід у ванну, і складе завжди дружну компанію. Ванна без змін. Ніколи і ні за що не проміняю на чавун – тепла, не гулка, ремонтопридатна . Чищу, до речі, абразивами – все без проблем, ніяких втрат блиску, кольору… Чавун же відновити до заводського покриття неможливо, один випадковий скол – і невиліковна душевна травма… Так що ще раз за акрил, але тільки якісного виробника.

 

Сталева
  1. Хочу додати мій досвід про ванни. Чавун як і акрил мають свої недоліки, з якими я не хотіла миритися. В підсумку знайшла те, що дуже мене радує вже другий рік: ванна Kaldewei з товстостінної 3,5-міліметрового емальованої сталі. Саме Калдвей, вона не легка, як інші сталеві ванни (важить 40-55 кг), гарантія на емаль 30 років, а вже яка вона красива і легка у догляді! Якщо підсумувати переваги: теплопровідність (у відмінності від інших сталевих ванн), трохи менше, ніж звичайна чавунна; абсолютно не гучна коли ллється вода – купили шумоізоляцію, яка клеїться на дно ванни (з зовнішньої сторони). По шуму = чавунної. Не поскрипує як акрилова. Гладенька як акрилова. У чавунних все-одно є невеликий «целюліт». Ідеально біла. Дуже проста в догляді – мою амвеєвським засобом (просто для миття поверхонь). У самого зливного отвору, там, де трохи утворюється шорсткість (вапняний наліт) з-за якості води, акуратно протираю ганчіркою з оцтом. І все – вона знову як новенька!
Екран для ванної
  1. Коли ми зробили ремонт у ванній, під саму ванну поставили екран. Він мене страшенно дратує по декількох пунктах: 1) відкривається тільки з боків, а серединка глуха, тобто тазики мені все так само нікуди ставити; 2) видно, що дешевий пластик + дешеві алюмінієві направляючі. Хочу поміняти екран, але скільки не шукаю, скрізь пропонують ту ж саму  пластикову конструкцію, правда, іноді з варіаціями фотодруку)))
  2. НІ маленьким ревізійним лючкам в туалеті і під ванною – руку вивіхнеш, поки туди залізеш.
  3. Шкодую, що послухала виконроба про «чудо-чудові екрани для ванн» – в результаті тепер вже 2й рік руки не доходять закласти, нарешті, ванну плиткою.

 

Різне
  1. Не стала б купувати ванну глибиною 70 см і менше. Дуже низька, неглибока, не дуже зручно. Наступного разу, коли буду робити ремонт ванної кімнати, попрошу чоловіка при виборі ванни лягти в неї ще в магазині, а не після установки, оскільки зараз він у неї насилу влазить, затісно в плечах, змінювати не можна, робили під замовлення з форсунками. Я навіть припустити не могла, що таке буває.
  2. Згадала дещо в своєму ремонті про силіконову замазку. Ми їй підмазували куточки по периметру ванни. Так от бувають замазки універсальні, а бувають сантехнічні. Продавець вам ніколи правду не скаже, універсальна замазка для ванної не підходить – темніє. Потрібно все-таки брати сантехнічну.
  3. При установці ванни не були покладені бордюрчики на стіні, де вона стикується з плиткою, а просто затерто силіконовим герметиком… Підсумок: в куточках завжди стоїть вода.
  4. Джакузі – це спірний момент. Якщо ставите- треба користуватися, а не то здохне, як моя. Пересихає щось у внутрощах і все це треба міняти . Рідина для дезинфекції дуже дорога, а дезінфікувати треба часто.

 

Меблі для ванної

  1. Будете робити ремонт зробіть підвісну тумбочку, дуже зручно.

 

Крани

  1. Відчула різницю між кранами кольору сатин і звичайними. Сатин стоїть на кухні – мию раз в 2 тижні, хоча користуємося ну дуже часто, а ось у ванній стоїть звичайний глянцевий – мию через день, постійно в бризках.
  2. Матові змішувачі виглядають набагато більш чистими, ніж хромовані, при такому ж режимі експлуатації.

 

Душова кабіна

  1. Я б не ставила душову напівкруглу з задніми стінками. У мене в будинку дві душові. Та що в лазні, там тільки піддон і закриваються дверцята, кріпиться прямо до стіни до плитки – відмінна річ. Ніяких з нею проблем. А ось друга повністю закрита, коштує набагато дорожче першої – проблем з нею купа, особливо догляд: іржавіє, псується.
  2. Не раджу ставити душовий бокс – одні проблеми. Якість китайських боксів огидна. Ремонтували кожні три місяці – то силіконом стики, то міняємо шланги підведення води, сифон полетів… Півроку тому поміняли на душову кабіну з низьким піддоном польську. Не так красиво як раніше, але зате зручно.
  3. НІ прозорим гладким дверцятам в душовій кабіні – і знову краплі, будь вони неладні.
  4. Тепер, роблячи новий ремонт, не стала б заміняти ванну душовою кабіною. Душ це одне. А ванна, де можна полежати у воді, розслабитися – це інше. Її ніяк не можна втрачати. Ті, хто хоче замінити ванну душовою кабіною, нехай і з сидячою ванною – категорично не рекомендую, пошкодуєте. Душова кабіна – тільки як додаток до ванної.
  5. Про душову кабіну пошкодувала, мало того, що чорне скло – все видно, так ще з рівнем установки не розрахували і вода довго йде.
  6. В душовій кабіні не поставила б ТІЛЬКИ душ “соняшник”, який вмонтований в стіну та який не можна взяти в руки і направити струмінь. Вода, падаючи з висоти, розсіюється, потаємні місця не помити, води у відро не набрати (дуже довго чекати). Так, баловство – дітям під дощиком пограти, змити втому після роботи.
  7. У нас душова кабіна, комбінована. Це коли знизу ванна повноцінна а верх кабіна, пищимо від захоплення всією сім’єю (музика, забавне освітлення, сидіння, полички, купа зручних режимів, дитина хлюпоче і нікуди вода при цьому не розбризкується, собаку мити зручно, потрібно відійти раптом – вона не вистрибне, немає цих шторок безглуздих, плюсів багато, на рахунок догляду – є маса спец засобів, які запобігають розводам).

 

Раковина

  1. Ні за що більше не поставлю у ванній скляний умивальник. Так він мені подобався колись. Стільки грошей за мій каприз віддали. А мити потрібно постійно. Розводи, вапняний наліт, мило – жахливо неохайний вигляд, якщо не мити по 2-3 рази в день. А після – насухо витирати.
  2. Більше ніколи не зроблю у ванній скляну раковину!!! Вище писали про скляні шторки, так от раковина, це взагалі атас!!! Враховуючи, скільки разів на день їй користуються….. спочатку кожен раз протирала її сухою ганчіркою, щоб слідів від води і крапель/мила не залишалося, але всіх не привчиш. Загалом, виглядає дуже неохайно.
  1. Погано себе показав умивальник нержавійка на чорному склі, і інші хромові аксесуари!!! Сім’я вже на кухні руки мити намагається, ніхто не хоче потім цей умивальник терти.
  2. Раковину і ванну купила б ТІЛЬКИ санфаянс. Тому що всі мармури та інші ливарні субстанції моторошні у використанні. На них липне все, і пил і волосся – мити такі треба два рази в день.
  3. Не повішу маленьку раковину.
  4. Квадратна раковина у ванній незручна. Варто включити натиск побільше і все розбризкується з неї, та ще вона настільки плоска, що вода не встигає йти. Чи потрібно підбирати правильно змішувач.

 

Сушка для рушнику

  1. Ніколи б не стала більше купувати сушку для рушнику висотою 1200мм – ніфіга не продавлює в наших квартирах.

 

Шторки у ванній

  1. Не стала б ставити скляну штору у ванній – після 1го прийняття душу вона вже втрачає вигляд, а після 4х разів  – вимикай світло. На склі залишаються краплі, що при висиханні залишають вапно, у результаті через кілька прийомів душа шторка має дуже непривабливий вигляд.
  2. Можна поставити матову шторку з малюнком – бруду не видно зовсім.

 

Водонагрівач (бойлер)

  1. Ніколи тепер не заховаю водонагрівач з туалеті за люк, у простір, де труби, згорів тен, фіг зміниш, щоб дістати потрібно розібрати люк, а так було чудово спочатку:(

 

Ремонт квартири: Дитяча

  1. Зробили доньці робочий стіл, поєднаний з підвіконням. Все грамотно зроблено, з гратами для радіаторів. Красиво, економиться простір. Стіл довгий – на всю ширину кімнати. Працювати їй зручно (графіка, малюнок, планшети А1 – хто стикався, той зрозуміє). Все добре, ПОКИ … не вдарять сильні морози! І тоді біля столу сидіти дуже холодно. Ногам – жарко (батареї гріють о-го-го), а від вікна холодом тягне (закони теплофізики). З цієї ж причини я НІКОЛИ не розміщу спальне дитяче місце під вікном. Хоча на картинках ну так вже гарно!
  2. Якщо плануєте ставити в дитячу спортивний куточок в розпірку, то не робіть натяжну стеля або гіпсокартонні короби. Вибір комплексів потім дуже обмежиться.

Ремонт квартири: Спальня

  1. Використовувати два вимикача / вмикача – при вході і у ліжку в спальні, щоб не вставати з ліжка, бажаючи вимкнути світло. Те ж саме стосується довгого коридору.
  2. Коли, затіваючи наступний ремонт, буду планувати, де розмістити спальне місце, буду враховувати напрямок протягів. Зараз у нас ліжко стоїть біля стіни, де розташовується вхідні двері в кімнату і якщо є невеликий протяг (навіть від мікропровітрювання), то цей протяг тече прямо через  ліжко і витікає в двері. Якби ліжко стояло біля протилежної стіни, протяг її не торкався б.
  3. Не стала б прибирати верхнє світло у спальні, мені зараз не вистачає, а переробляти вже поздняк.

 

Ремонт квартири: Туалет

  1. У нас біла плитка з білої затіркою в одному з с/у на підлозі. Замучилася там мити підлогу. Все в міжплиткові шви забивається і насилу вимивається.
  2. Фугу в туалеті і ванній за рекомендацією нашого плиточника на підлогу купили сріблясту (сама плитка блакитна і помаранчева), відразу по колірному рішенню я не дуже була в захваті, особливо з помаранчевим кольором, але за 2 роки експлуатації оцінила всі переваги.
  3. Ми поставили темно-синій унітаз. Я в жаху – мою кожен день, а то й по два рази… Тепер тільки все світле!
  4. Чорний унітаз/раковину не ставте – мороки багато.
  5. В одній з квартир маленький туалет і унітаз прикручували, коли дверей ще не було, здавалося нормально. А як двері поставили – колінами в них впираємося. І було ж місце унітаз зрушити до задньої стінки. Ех…
  6. Якщо немає можливості поставити біде, зробіть хоча б фальш-біде. І як я без нього жила?
  7. Дуже шумить каналізаційна труба, коли сусіди зверху користуються унітазом. Всім хороші пластикові труби, але ось шумлять добряче, так що робіть звукоізоляцію – обертайте трубу
  8. Ще зробила б нічну підсвітку в туалеті, і може бути у ванній.
  9. Вчора закінчила ремонт ванної та туалету, а сьогодні почали вилазити огріхи. Ставили вентилятори з датчиками – включаєш світло – він включається, вимикаєш – працює кілька хвилин і вимикається – виявилося кошмаром. Обов’язково необхідно робити примусове окреме включення вимикання.

Ремонт квартири: Балкон

  1. Зробив би знову повноцінне утеплення та оздоблення лоджії. Нам пощастило, у нас вона немаленька, прям як кімната вийшла.
  2. На заскленому балконі скляні боковики не відкриваються, чому я не подумала, що їх треба мити???
  3. Якщо ви вирішили склити лоджію, особливо з утепленням, то обов’язково робіть відступ від стелі. Щоб відкриваються рами не примикали прямо до стелі. Використовуйте додатковий профіль – розширювач. Тоді буде можливість нормально розмістити карниз і штори. У нас відразу до стелі, і довелося вішати жалюзі, а вони, як мені здається, незатишні для житлової кімнати, з якої ми зробили лоджію. Вікно відкривається і рама йде уздовж стелі, зазор 5мм. Ні один карниз не поміститься.
  4. Світло і розетку на балкон, на всякий випадок. Я свою пристосувала під господарську кімнату, сушу і гладжу там білизну.
  5. Не стала б зараз робити вбудовані шафи на лоджії, колгосп вийшов. Треба було зробити що-небудь низьке, типу комодів.
  6. При об’єднанні кімнати і лоджії ні за що б більше не зробила на  підлогу з плитки та електричним підігрівом. Зробила б таку ж як у кімнаті. Якщо електрична підлога вимкнена, то навіть влітку плитка дуже холодна. Практично круглий рік доводиться тримати електро підлогу включеною, а це накладно. Якщо раптом електро підлога накриється, то взагалі не уявляю, що робити, боюся, доведеться все це збивати, і робити підлогу як в кімнаті.

 

Ремонт квартири: Загальноквартирні системи

 

Електрика

  1. У нас не вистачає розеток:((( Здається дрібничка, а незручно – в кожному кутку та ще в середині кімнати потрібні розетки (краще нехай будуть зайві)!
  2. А у мене проблема – це розетки. Обов’язково перед тим, як робити стіни, продумайте, де буде техніка. Я так втомилася від величезної кількості проводів, жесть. Мені здається вони скрізь. Наприклад, телек, а до нього кабель, провід, провід від двд, і все це видно. І так у кожній кімнаті + комп’ютер – тут взагалі жах. Так що я зараз роблю ремонт у новій квартирі, і це буде на першому місці.
  3. Чіткіше б продумала розташування меблів для розташування розеток. Таки байдуже поставилася до дитячої. Приблизно прикинула і тицьнула електрикам пальцем де розеток наробити. І адже знала що там десь ліжко буде… Ще не визначилася тоді чітко.
  4. Всі точні розміри меблів дізналася б до ремонту. У нас диван, який хочемо купити, має висоту спинки 90 см – вимикач для бра починається з висоти 86 див. Потрапив прямо в спинку.
  5. Всі розетки внизу біля плінтусів незручно. Повелася на західний варіант, наш радянський для наших квартир підходить краще. Та й тим більше, коли дитина в квартирі маленька, це катастрофа.
  6. Перенесіть вимикачі на рівень опущеної руки. Не було грошей, коли робили ремонт, і була маленька дитина – як я заколупалася ходити і вмикати-вимикати світло у всій квартирі… І нічого ж не зробиш… Якщо дітей немає зараз, то коли-то ж вони в цій квартирі з’являться))
  7. Під час ремонту не передбачили отвори і жолобки під кондиціонер.
  8. НІ стельовому світлу, як єдиному джерелу постійного освітлення.
  9. Зональне освітлення. Це затишно і зручно: Включаю той світ, який мені необхідний в даний момент, наприклад робоча зона на кухні коли готую або верхнє світло, коли всі їдять. Передпокій неправильної форми, тому в кожному куточку свій світильник.
  10. Проте, точкові світильники скрізь це дурниця (багато жеруть електрики, перегорають, погано світять).
  11. Дуже зручна штука – кнопка вимикання всього світла в квартирі при виході, крім посудомийки, пралки і водонагрівача.
  12. Всю внутрішню проводку – робіть фото (або краще відео). З розмірами. Щоб потім, коли закриєтсья все шпалерами або плиткою було простіше . У нас вийшло так, що коли вішали витяжку на кухні – потрапили в провід.
  13. Місце під лічильник вибрати заздалегідь. А то в передпокою меблі тепер не прилаштувати нормально. Лічильник невдало висить, і над ним свердлити стіну страшно – дроти.

 

 

Вентиляція Кондиціонування

  1. Найкраще, що зроблено при ремонті квартири – це система вентиляції. Вікна не відкриваю ніколи. Немає шуму і пилу. А повітря свіже і прохолодне.
  2. Система припливної вентиляції – це окрема пісня. 5 років жили з нею, настільки звикла не відкривати вікна, не відчувати запахи з кухні сусідів…. Переїхали і до ремонту жили як всі звичайні люди. Жах! Я реально задовбалася постійно скрізь відкривати і закривати вікна –  скрізь протяг відразу, взимку діти на підлозі і т. п. а повітря не вистачає, якщо вікно закрите. Без припливу повітря витяжки практично не працювали. І якось по дурному витяжна система працює у будинку – що коли витяжка включається в туалеті, вона передавлює витяжку кухонну, яка починає працювати як приплив. У підсумку – запахи з кухні сусідів знизу виявляються у мене в коридорі :(( І ще купа всяких тонкощів і маленьких мінусів, які об’єднуються в один дуже жирний мінус.
  3. Звичайна система примусової вентиляції виглядає наступним чином. За вікном висить зовнішній блок, під стелю ванни змонтований внутрішній. Фільтри можна мити під краном, зволоження вбудоване. Під повітроводи використали 50 см стелі по периметру вітальні. Є тепло-холод. Ну, тобто взимку вхідне повітря підігрівається, а влітку можна охолодити. Є клімат контроль за різних зонах.
  4. Кондиціонер без вентиляції не те. Охолоджує сперте повітря, а толку?
  5. Ні за що б не знехтувала установкою кондиціонерів.
  6. Кондиціонери треба відразу вішати. Ми повісили через 4 роки після ремонту… Самі розумієте наслідки…
  7. Треба краще продумувати місце для кондиціонера. У нас вийшов над ліжком, вірніше швидше ліжко під кондиціонером. Нежить вічний. З-за цього практично не користуємося.

 

Меблі

Колір меблів
  1. Темні меблі (венге)… Пил ніби не витирається взагалі.
  2. Я для себе винесла, що меблі кольору венге – це пекло. Так, вона красива, але на ній видна кожна порошинка. У мене шафа, двері і гірка венге, так я пил можу витирати круглу добу. Так що краще брати щось светленькое.
  3. Меблі всі біла – краса! Чисто і світло. Навіть у дітей стільниця біла – миється легко!

 

Шафи купе
  1. Улюблений хід деяких – а тут буде ніша. Крапка. Те, що меблі в цю нішу потім буде коштувати мільйон, ніхто не думає. А варто було б підібрати меблі і відразу зробити нішу на 3 см ширше…
  2. Не стала б ставити шафи глибиною більше 60 див. Незручно 🙁
  3. НІ шаф-купе загальною глибиною 60 см. На направляючі йде 10-15см. Загальна глибина шафи-45 см. Цього не вистачає для нормального розвішування речей, особливо верхніх курток. Двері чіпляються за рукави, не їздять…
  4. Заощадила на шафах-купе, не бачила різниці в механізмах, у підсумку двері злітають, з’їжджають, морок(( треба брати тільки найбільш міцні рейки-ролики та інше.
  5. Затемнене дзеркало в шафі-купе. Здається, що за ним доглядати складно, але насправді в догляді таке дзеркало набагато простіше, ніж звичайне. Дитячі “лапи” я протираю звичайною вологою ганчіркою, а коли висохне, просто витираю пил з дзеркала і ніяких слідів і розводів немає.
  6. Плюс треба продумати місце зберігання пилососа, швабри, відер, у мене все це видно, нікуди прибрати,  що створює враження хаосу.
  7. Якщо ви збираєтеся робити вбудовані шафи або комоди на замовлення, обов’язково рівняти стіни.
  8. Приліжкову лампу не ставити без додаткового кріплення до тумбі (приклейки?) або до стіни – вже три лампи перекочували в сміттєве відро.
Відкриті полички
  1. НІ відкритим поличкам і горизонтальним поверхням, де зазвичай стоїть всякі непотрібні дурниці і скупчується пил.
  2. Не зроблю відкритий великий стелаж у вітальні. Жахливий пилозбірник і дуже неакуратно виглядає, навіть якщо там все ретельно розставлено.
  3. У новій квартирі зробила б всі вбудовані шафи і взагалі майже без меблів жила. І ніяких відкритих полиць.

 

Шкіряні дивани
  1. Дивани зі шкірозамінника та стільці з металевими спинками – це жесть для любителів ходити вдома без майок
  2. Диван шкіряний з полегшенням викинула – взимку холодить, влітку попа прилипає до нього, якщо в короткій сукні ходиш, та й обдирається весь. Офісний якийсь варіант ці шкіряні дивани.
  3. Більше ніколи не куплю суперсучасний твердий диван зі шкіри, на якому неможливо розслабитися.

Джерела інформації та автори

http://second.by

http://eva.ru/

http://www.woman.ru/

Источник фото: http://fotodeti.ru/

 

1.         ((Катерина))2.         4nujd3.   alinaz4.    Anastasijka
5.         anna1016.         Anvik7.   aolija8.    atom-152
9.         bestia_ann10.     bukabaka11.      Candy_12. chulpan
13.     Clairчик14.     daa15.      dashenkar16. Dulsinea
17.     Eka197618.     Леди Мохер19.      Elfin_song20. eny
21.     Eugenik22.     Fillette Fleur23.      Gmenka24. goroksy
25.     HappyMamma726.     honey-che27.      hvozd28. Jemfirst
29.     Jho30.     julia331.      julia9349432. Julija32
33.     kaktuss8834.     Karkosha35.      katerinka-8536. KatrineS
37.     ket-i-a38.     kisa-kart39.      kiss-olyalya40. kolodnik
41.     k-o-o-k-l-a42.     Kowok43.      kriskris44. Kudrayshka1
45.     Kukolochka46.     KиНo47.      Lapa11148. Larina777
49.     lees200950.     LikaS51.      Lion52. lisa_patrikeevna
53.     Lisihkа54.     liyana55.      logitek156. Luchick
57.     mama-tania58.     Marin_ka59.  masha1006198560. maslik2041
61.     maslina62.     McNamara63.      MilaShop64. MiniBanda
65.     Mirinda66.     Miss A.67.      Missis V.68. mixelsen
69.     ModaTUT70.     mr_electrician71.      Mrs_of_peace72. MаРуся
73.     MаРуся74.     Nadia197575.      Nastya198576. natawik
77.     nello4ka78.     nfyz00779.      ninusia80. nutkazak
81.     oleshkevich82.     olessia_riga83.      OlgaCh2284. Olgus
85.     Patrikeevna86.     Ponchik87.      samsebeprorab88. sawa-j
89.     shnurochets90. shurshunchik22291.      snopko92. sorokka
93.     Svetlana_7794.     Svetylya95.  Tane4ka-mama96. tant
97.     tatarin98.     tati_ust99.      taty20100. telkiza
101.  Tinkerbell_102.  tntq103.  torora104. Ushanka
105.  Valnikk106.  Vasilekk107.  vika999108.  vinucha
109.  vita5555110.  vlenau111.  ykka112.  yulia__
113.  yusha114.  Zara-A *115.  zhulenchik116.  Ася
117.  Белка Ледникового118.  Бешка119.  Бугримыш120 даосский инквизитор
121.  Дафна122.  ДИрОл123.  Добрая акула124.  Дюшес-С
125.  Елenka126.  Елenka127.  Жэтэмма128.   Зазеркалье
129.  Катерина33130.  Колбасища131.  Красная маска132. Крембрюллова
133.  Кризис жанра134.  Крысильда135.  Лазутик136.  Лакрица-цаца
137.  Лариска_киска138.  Леди Мохер139.  лхаса140. МаМария
141.  Мариечка142.  Нагайна143.  Надюшка)144. Наталия_Н
145.  Ой146.  Ольга_Ф147.  Ольгуня36148.  Профессионал
149.  Пумпан150.  Рики-тики-тави151.  СЕ ЛЯ ВИ152.Силина
153.  Счастье Есть154.  Флейта Пикколо155.  Хулиганка156. эпифани
157.  Яркая_Клякса

 

Просьба – выставте рейтинг публикации: